Організація методичної роботи
Методична робота дошкільного навчального закладу будується на основі державних директивних документів про освіту, зокрема тих, що регламентують і визначають основні напрямки та зміст навчально – виховної роботи з дітьми - Закон України «Про дошкільну освіту», Базовий компонент дошкільної освіти, Положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу. Наповнення методичного кабінету відповідає вимогам: інформативність та змістовність, доступність, сучасність, естетичність, задоволення потреб педагогів у саморозвитку і професійному самовдосконаленні. Матеріали поповнюються відповідно до вимог програми; завдань, які визначаються та реалізуються колективом дошкільного навчального закладу.
Формами методичної роботи є:
колективні (педради, семінари, методоб’єднання, семінари – практикуми, творчі та ініціативні групи, тренінги, практикуми тощо) та індивідуальні (консультування, наставництво, стажування, самоосвіта). Вони мають як теоретичну, так і практичну спрямованість.
Участь педагогів в різних методичних заходах сприяла підвищенню теоретичного рівня, вдосконаленню практичних навичок і вмінь з методик дошкільної освіти.
Значна увага приділяється самоосвіті педагогів, які поглиблено працюють над проблемною темою декілька років. Теми для самоосвіти педагоги обирають самостійно, погоджуючи їх з вихователем – методистом. Кінцевим результатом самоосвітньої роботи є оформлення системи або досвіду роботи з даної проблеми, обмін досвідом, презентація занять або інших форм роботи.